ϟ hypersonic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Phasellus aliquet cursus dui sed vehicula. Aliquam rutrum aliquet arcu ut accumsan. Integer aliquam erat orci, et suscipit dolor tempus vel. Nunc dapibus orci augue, congue rhoncus eros maximus vitae. Nam non feugiat neque. Morbi in mattis arcu, eget lobortis ante. Vestibulum consequat ultricies lacus, at blandit augue convallis vitae. Mauris ac lacus et mi volutpat faucibus. Sed gravida, ipsum ut blandit condimentum, velit mi iaculis mi, at egestas neque purus vel dui. Aenean finibus quam lectus, nec luctus augue finibus non. Maecenas vitae dolor tincidunt, vulputate justo in, volutpat eros. Ut ac volutpat enim, eget commodo felis. Vivamus sed quam id sem porttitor sodales in ac risus. Orci varius natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Duis sit amet vehicula ipsum, sed mattis risus.
Вход
Latest topics
Връщане на геройЧет Ное 28, 2019 10:57 amMcKinley
Запазване на ликСъб Ное 23, 2019 7:22 pm◥ hádēs
Заети ликовеСъб Ное 23, 2019 1:04 pmMcKinley
- аll I need is one more day with her.Пет Авг 30, 2019 11:08 pmfenrir.
Търся си: другарче за SEMI & GIF RPСря Авг 28, 2019 10:09 pmMcKinley
₪ swimming through the void - SPAM vol.6Нед Авг 25, 2019 8:17 pm◥ hádēs
my heart is weak; tear it down piece by piece.Вто Авг 20, 2019 6:20 pmArachne
Wish I may, wish I might, find my one true love tonightСъб Авг 17, 2019 2:41 pmJack of All Trades
Търся си: РП другарчеПет Авг 16, 2019 9:14 pmCerberus
Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 0 Регистрирани, 0 Скрити и 5 Гости

Нула

View the whole list


Go down
Jack of All Trades
Jack of All Trades
ελοτ
ελοτ
Брой мнения : 73
Join date : 07.07.2019

Bury me down low Empty Bury me down low

Пон Юли 08, 2019 12:40 am
Bury me down low Tumblr_inline_nmloju1FkP1ryrjyr_250

Очите на Алексей огледаха фигурата пред себе си. Ресторантът не бе от най-изискани, но имаше добра кухня, място, където да се храниш без да е шумно или досадно. Място, където не очакваш бившия крал на подземното царство пред очите ти. Алексей казваше "Заповядай", но Хадес вече се намесваше срещу него на масата. Нещо, което го подразни. Богът не искаше да го предразполага, а изглеждаше самодоволен. Острите му очи го оглеждаха целия. Алексей отговори със същото.
- Мога ли да направя нещо за теб? - Алексей започна направо. Ако щяха да му прекъсват обяда поне да е интересен разговор. Надали скоро пред другите илиоти се бе появявал бивш бог, особено, когато този бивш бог бе именно виновния за силите както на василевси, така и на илиотите като него.
◥ hádēs
◥ hádēs
Брой мнения : 779
Join date : 28.10.2018
https://hypersonic.bulgarianforum.net

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Пон Юли 08, 2019 5:38 pm
Лондонските следобеди бяха къси, но за сметка на това, скучни. Но никой не познаваше безделието и умората от злободневието, както Хадес, Кралят на Подземното царство. Когато пристигна на земята, след толкова дълго битуване там долу, очите му до толкова бяха привикнали с мрака и топлия пламък на факлите, че имаше чувството, че се е превърнал в къртица.
Но ето, че след година се чувстваше в свои води в мрачния град на Биг Бен.
Персефона му бе предложила да си вземе почивен ден следобеда, защото смятала да затвори траурната агенция за малко. Все пак мъртвите не бързат, а тя имала час са педикюр.
Хадес пообиколи квартала, пи чай, но минаваше два следобед, когато мина покрай малкото, скътано, между книжарница и обувен магазин, ресторантче. Влезе и се огледа за свободна маса, но всички юпита от офис сградите наоколо вече бяха ги заели. А, ето го робът на каишка на Лена.
Bury me down low Tumblr_pu415ar3km1txo9n5o1_540
- Алексей, нали? Видяхме се преди време на едно събитие. Придружавахте Василеата на благотворителна изложба. - риторично попита блондинът.
- Да, искам да използвам масата ви да хапна.
Jack of All Trades
Jack of All Trades
ελοτ
ελοτ
Брой мнения : 73
Join date : 07.07.2019

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Вто Юли 09, 2019 1:38 pm
Алексей не бързаше да отговори. Още гледаше Хадес, очите му минаха студена на сервитьора, който учтиво подаде менюто и изреди специалитети на подземното божество. Алексей винаги се приемаше за човек. Човек със сили, но пак човек. А и в повечето случай силите му не му трябваха. Не ги използваше толкова колкото другите илиоти . А срещу него стоеше бог, бог обвързан с човешките потребности. Като глад. Върна очите на чинията си и се наведе напред. Достигна с пръсти чашата с водка и отпи.
Bury me down low Tumblr_inline_nmlol9TtUa1ryrjyr_250

- Алексей съм. Щом се налага, заповядайте.
Разбира се, че бе придружавал господарката си. Лена нямаше нужда от защитник, но руснака имаше чувството, че е там, за да разбира руските ѝ коментари. Нещо, което напудрените контета на Европа никога нямаше да разберат. А Хадес какво ли разбираше тук при хората? И въобще защо е бил около василеетата? Тънка усмивка излезе на устните му. Нима не бе късмет, че говореше именно с бог?
- Нима този вид кухня ви харесва? Това е най-близкото до руско бистро в Лондон.
◥ hádēs
◥ hádēs
Брой мнения : 779
Join date : 28.10.2018
https://hypersonic.bulgarianforum.net

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Вто Юли 09, 2019 7:40 pm
Щеше ли да стане за смях, ако споделеше пред всички, че животът тук му харесваше? Намираше съвсем човешкото си битие за ново, авантюристично изживяване, което му бе дадено свише, след векове заточение - какво можеше да не му хареса?! Тук имаше букет от миризми на всеки ъгъл, а не само вонята на пушек, сяра и влага, която цареше в Подземното царство. Имаше къде да отидеш - Лондон беше като томбола - всеки ден можеше да си изтеглиш къде да отидеш и рядко щеше да повториш. О, и храната. Макар, че там долу имаха всичко, че и повече, тук вкусът й бе различен. Ябълките, зрели на слънце имаха опияняващ вкус, миризмата на Хелиос, ако щеш..
- Да, помня имена. Лош навик, ако си бог на смъртта, но какво да се прави. - той сви рамене и пое листът от сервитьора, но секунда по-късно го върна.
- Пелмени с плънка от телешко и гъби и чаша квас. - поръча Хадес и се загледа в младият мъж, чудейки се какви ли бяха силите му.
Bury me down low Original
- Харесва ми всяка кухня. Там, в Преизподнята, не живеем в такъв лукс. По-....хуманно е за душите, когато те гледат, че се храниш скромно.
Jack of All Trades
Jack of All Trades
ελοτ
ελοτ
Брой мнения : 73
Join date : 07.07.2019

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Сря Юли 10, 2019 1:40 pm
- Нима се очаква да повярвам, че на господаря на подземното царство му е пукало за мнение на човешките души? - въпроса беше наполовина сериозне, наполовина риторичен с леки наченки на присмех. Да си човечен, когато си отгоре не бе нещо, на което руснака бе свикнал. Ако си се борил за мястото си, защо трябва да се правиш на нещо, което не си.

Bury me down low Tumblr_inline_nvook5cOa01tydw0x_500

- Да помните имена и лица не е лош навик. Даже бих казал, че е необходим в заобикалящия ни свят от информация. - все пак момчето за всичко се славеше с добра памет, дори и когато не бе завършил нито едно пристижно училище по стандартите на руската образователна система. Не знаеше докъде можеше да задава въпроси. Да се заинтересува наистина. Около Лена мълчеше. Господарката задавше въпросите, а той само слушаше. Тук, особено когато друг човек бе стигнал до него, правилата бяха различни. И може би това бе обикновен обяд?

- Изглеждате добре. Не изглеждате ... в неравностойно положение. - бе по-добрия начин да каже, че не изглеждаше както повечето богове изглеждаха. Без особена вяра, озлобени, отхвърлени, безсилни.
◥ hádēs
◥ hádēs
Брой мнения : 779
Join date : 28.10.2018
https://hypersonic.bulgarianforum.net

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Сря Юли 10, 2019 7:13 pm
Всичко беше хубаво, до момента, в който го обявяха за големият лош вълк на приказката. Никой ли не си беше направил труда да прочете митовете? Ами Библията? Той. Хадес. Луцифер. Биелзебъб. Да, народът обичаше да му измисля прякори, епитети с мрачни значения, но никой не си беше дал сметка, че Хадес беше изтеглил най-късата клечка и бе заточеник там долу.
- Комфортът е от най-голямо значение за моите гости! Нима ме наричате лош домакин? - той изрече с театрална дикция, докато прилежно затъкваше платнената салфетка в яката си.
- Не и при това текучество. Знаете ли колко приходящи имахме всеки ден? - сервитьорът се върна с чашата карамелен квас и сервира безстрастно.
Bury me down low 68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f37685351792d4154784a4a4c5f413d3d2d3634333436343533312e313535653465343461353531623263653730383035353534313938312e676966?s=fit&w=720&h=720
- Искате да кажете, че не съм на пътя? Трудът е ключът към това да не си бездомен, много е просто. - рече той, все едно не бе всеобщо достояние.
Jack of All Trades
Jack of All Trades
ελοτ
ελοτ
Брой мнения : 73
Join date : 07.07.2019

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Чет Юли 11, 2019 10:03 pm
- Няма как да знам какъв домакин сте, нали? - Алексей бе млад, когато боговете бяха пратени на земята, твърде млад да знае какво значеше това, но знаеше за смъртта, бе я усещал понякога твърде близо до себе си.

- Сигурно много. - отвърна руснака тежко и остави чашата с водката. Не бе впечатлен от въпроса, а и отвърна с една студенина. Нямаше нужда от цифри на умрели хора, за които не му пукаше.

Bury me down low Tumblr_inline_opjnl76Ocq1rjpnxg_500

- Не казах това. Но човешкия живот ви се отразява благоприятно. Има богове, които не взимат ... човешкия свят с такова . . . достойнство.
◥ hádēs
◥ hádēs
Брой мнения : 779
Join date : 28.10.2018
https://hypersonic.bulgarianforum.net

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Чет Авг 08, 2019 12:50 pm
- Което е щастие и нещастие за вас. От една страна, аз много добре обгрижвам скъпите си гости, но от друга - на тях не им е позволено да си тръгнат. - рече Хадес и отряза парченце от пелмените с острия връх на лъжицата си.
- Аз пък имам чувството, че живите са по-лоши събеседници от покойниците. Умрелите обичат да разказват надълго и нашироко цели басни за живота си, а живите предпочитат да преглъщат думите, обзети от самолюбие и нарцисизъм. - май трябваше да се настани на друга маса, защото младият илот не го харесваше.
Bury me down low Tenor
- Аз съм повече човек от всички останали бивши богове. Докато те се чудят как да закърпят положението на Земята, при мен цари спокойствие..Като изключим Татар.
Jack of All Trades
Jack of All Trades
ελοτ
ελοτ
Брой мнения : 73
Join date : 07.07.2019

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Чет Авг 08, 2019 9:01 pm
Алексей се приведе напред.
- Мен са ме учили, че тези, които обичат да говорят за себе си са нарцисти ... но предполагам това зависи кой си в собствената си история. - нима Хадес питаше за неговото собствено мълчание? Какво можеше да каже руснака? Че сега, когато гледаше русия мъж, почти на неговите години, се чудеше дали божеството бе попаднало на малкия му брат. Дали бе разменил няколко думи и с него. Но не, по-добре да не показваше слабост...

Bury me down low 6783cef6e7d9578d7f4a54436506e086

- Защо? Какво се случва в Татар? Нещо ... лошо? - нещо, от което можеше да има помогне Алексей?
Sponsored content

Bury me down low Empty Re: Bury me down low

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите